Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

Občanské sdružení

Volejbal

Mistrovství ČR ve volejbalu žen a mužů - 20.3.2010

SportNES Ostrava poprvé pořádalo Mistrovství České republiky ve volejbalu mužů a žen. Konalo se na Střední škole prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě - Porubě.

Na toto MČR se přihlásila 3 mužská družstva (SKN Brno, Olympia Praha, domácí SportNES Ostrava) a 4 ženská družstva (SKN Brno, Olympia Praha, I.PSKN Praha, domácí SportNES Ostrava). Hrálo se ve dvou tělocvičnách.

Naši muži si premiérově zahráli MČR ve volejbalu. Dvakrát prohráli se silnými mužstvy. Ale sice získali bronzové medaile.

Ženy letos hrály podruhé, ale poprvé za SportNES snad v silnější sestavě. První zápas s Olympií Prahou, která se dočkala v historii titulu Mistra ČR, jsme zahájily nervózně se zbytečnými chybami. Prohrály jsme hladce 0:3.

Druhý zápas s I.PSKN byl velice vyrovnaný, byl to boj o bronz. My jsme si  na výhru věřily. První set jsme vyhrály, ve druhém setu se nám zranila Bára L , která si při bloku nešťastně podvrtla kotník, a prohrály. Ve třetím setu jsme dělaly velké chyby, ve dalším setu jsme vybojovaly set a rozhodoval pátý zkrácený set, který se nám nedařil jako v 1. či 4. setu. Získaly jsme za 2:3 na sety 1 bod.

Třetí zápas skončil 0:3 na sety pro Brno, soupeřky si nás v oslabené sestavě poradilo.

Soupeřky byly lepší a sehrané než my. Vinou byla velmi malá účast v trénincích, chodilo jen 3-4 holek L Nevím, nevím, zda má cenu se příští rok tohoto MČR zúčastnit.

Volejbalová sezóna již skončila, jsou sice turnaje v mixu a v létě budou turnaje v plážovém volejbalu.