Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

horní řada: trenér juniorů Balažovič, Čajan, Kotráš, Goldefus, David, Světinský, Rybníček, kapitán Gajdošík, vedoucí mužstva Wagnerová

dolní řada: Jankovič, Dyba Z., Braneac, Zbořil, Stoszek, Vyzina, Holan

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ve fotbale juniorů do 21 let

V sobotu 25.9.2010 se konalo MČR ve fotbale juniorů do 21 let v Praze. Počasí bylo zatažené i s deštěm. Přihlásilo se pouze 3 družstva.

První zápas mezi SportNESem Ostrava a Prahou začal v 9 hodin. Již v 18.minutě Goldefus III. zahrál roh a Světinský hlavou otevřel skóre. O 11 minut později český reprezentant z Prahy Skorovský vyrovnal. Poločas skočil 1:1. Ve 2.poločase naši mladíci už hráli lépe, Světinský chytře po zemi z dálky našel skulinu mezi pražským brankářem a pravou tyčí. Zvýšil náskok na 2:1. V 67.minutě Světinský vstřelil hattrick a stal se nejlepším hráčem našeho týmu tohoto utkání. SportNES vedl 3:1, ke konci zápasu Skorovský snížil na konečný stav utkání 3:2.

Po půlhodinové pauze našim mladým hráčům čekal další zápas s Hradcem Králové. Hradec byl oslabený oproti loňskému roku. Dokonce 3 naši členové (Černý, Krásný a Kunovjánek) byli ochotni jim pomoci. SportNES si i přes obranný vál hostů vytvořil tolik gólových šancí, ale branka ne a ne padnout. Diváci na první branku tohoto zápasu čekali 38 minut, kdy otevřel skóre Holan. Poté padali další dva góly Dyby a Zbořil do konce 1.poločasu. Do 2.poločasu šel chytat náhradní brankář Čajan, Braneac šel do pole. Ve 2.poločase Mladíci předvedli gólovou smršť. V 50. minutě padl vlastní gól, v 52.minuě z penalty proměnil Gajdošík a zvýšil na 5:0. Hradečáci spoléhali na chyby našich hráčů a hlavně brejky. Hradecký Telinger snížil náskok na 5:1. Ihned Holan zvýšil na 6:1, po minutě Hradec opět snížil díky gólu Novotného na 6:2. V 75.minutě z přímého kopu krásně a přesně pálil Rybníček - 7:2. V 80. minutě Tomáš Černý dal gól po centru z rohového kopu a opět snížil na 7:3. Ke konci utkání padly ještě dvě další branky SportNESu. Světinský dal svůj 4.gól celeho MČR. Poslední branka byla opět vlastní. SportNES vyhrál 9:3 a stal se Mistrem ČR ve fotbale juniorů.

Třetí utkání o druhé místo mezi Prahou a Hradcem Králové skončilo 8:5.

1.místo SportNES Ostrava

2.místo I.PSKN Praha

3.místo SKN Hradec Králové

Nejlepším hráčem celého Mistrovství ČR byl vyhlášen náš hráč hostující Vojtěch Rybníček (jeho mateřský klub je SKN Brno).

VŠEM HRÁČŮM, KTEŘÍ HRÁLI ZA SPORTNES OSTRAVA, BLAHOPŘEJEME A DĚKUJEME !!!

29.8.2010

Přátelák dorostů - FC Slávia Michalkovice vs. SportNES Ostrava

V neděli 29.8. od 17 hodin hráli naši mladí hráči přátelský zápas proti  domácím dorostům v Michálkovicích na trávnatém hřišti. Samozřejmě mladí Sportňáci byli oslabení, chyběli nám 5-6 opor. Naši mladíci se poprvé sešli a hráli svůj první přátelský zápas na velkém hřišti. Bylo vidět jejich nezkušenost, nesehranost, ke konci již ztráceli kondici.

Sestava: Stoszek (Stanovský) - Pollák (Adamík), Špok, Jankovič, Krásný (Stoszek) - Dyba, Braneac, Zbořil, Vyzina - Snášel, Ryška.

FC Slávia Michalkovice - SportNES Ostrava  11:0 (5:0)

26.8.2010

Přátelský zápas juniorů do 21 let proti dorostům z Třebovic

Přátelský zápas se konal ve čtvrtek 26.8. za krásného počasí na malém fotbalovém hřišti v Martinově. Hrálo se systémem 6+1 a futsalovým střídáním. Hrálo se 2x 45 minut.

V 1. poločase chytal začínající brankář Stanovský, který ještě se musí hodně učit. Ve 2. poločase chytal Brenkuš. V obraně hrála skvěle pracující dvojice Jankovič a Špok, se kterými se střídali další méně zkušení hráči Krásný a Stoszek. Dyba s Braneacem si porozuměli v záloze, nabízeli samotnému útočníkovi Vyzinovi krásné přihrávky, ten je dával do branky. V záloze si zahráli i Brenkuš, Kotráš a Ryška. Hráči si také obměňovali své pozice.

V 1. poločase se základní sestavou - Stanovský v brance, obránci Jankovič a Špok, záložníci Dyba, Braneac a Brenkuš  a samotný útočník Vyzina. Hned na začátku zápasu naši mladíci překvapivě vedli, Vyzina dal dva góly, po krásných přihrávkách mezi ním, Dybou a Braneacem. V obraně si zahráli i Krásný se Stozskem. Hosté z Třebovic byli zkušenější a herně lepší, ale často chybovali. Hosté po pár minutách předvedli to, co uměli a začali často střílet na bránu a proměnili gólové šance jednu za druhou…po poločase vedli hosté 7:3.

Ve druhém poločase chytal již zkušenější brankář Brenkuš. Hrálo se již vyrovnaný zápas, i když Brenkuš v brance také chyboval. Bylo vidět, že naši mladíci nemají ještě fyzičku či formu. Braneac začal víc kličkoval, jeho pomalé přihrávky již  nedokázali snížit stav utkání. Ale nakonec v závěru mladí Sportňáci ještě bojovali, ze stavu 3:10 snížili na konečný stav 5:10.

SportNES Ostrava vs. Třebovice:  5:10 (3:7)

Góly: 3x Vyzina, Kotráš, vlastní

Hostům a jejich trenérovi se moc líbil náš přátelský zápas. A chtějí zas někdy s našimi mladými hráči zopáknout J