Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

Občanské sdružení

FSN 2010

10.10.2010

V sobotu 9.10.2010 nás čekal vrchol sezóny - finále fotbalové soutěže neslyšících mezi SportNESem Ostrava a TJ Slovanem Zlín.

Tento zápas se odehrál v hlavním městě České republiky na trávnatém hřišti SK Hlubočepy. Výkop začal ve 14 hodin.

Bohužel, naši fotbalisté rozhodně nepředvedli to, co je v jejich silách. Sestava ze Zlína byla snad nejsilnější ze všech možných sestav, hrači byli u míče a pěkně kombinovali. Náš Hýža fauloval zlínského hráče před vápnem, Mikula napálil míč do sítě, kam se dostal kolem ostravské zdi a odrazem od levé tyče. Gólman Tomka byl špatně postaven. Po další chybě gólmana, který rozehrál míč u velkého čtverce a nestačil se vrátit zpět do menšího brankoviště, opět Mikula vystřelil krásnou střelu z dálky do ostravské prázdné branky. A zvýšil stav utkání na 2:0 pro Zlín. Po těchto chybách naši hráči přestali hrát tak, jak umí. Ve 2. poločase opět jsme dostali brzy 3. branku po krásné střelbě Brože, který z pravé strany a malého úhlu trefil míč o břevno do branky. Ke konci zápasu zlínští hráči ještě zvýšili náskok, tentokrát z penalty, kterou přísně nařídil rozhodčí za ruku stopera v pokutovém území. Penaltu završil hatrickem tohoto zápasu Mikula.

SportNES Ostrava - TJ Slovan Zlín 0:4 (0:2)

Zápas o 3. místo mezi Hradcem Králové a Plzní skončil vítezstvím pro Hradec Králové, který k závěru zápasu otočil ze stavu utkání 0:2 na 3:2.

Titul Mistra ČR neslyšících získal TJ Slovan Zlín, na druhém místě skončil SportNES Ostrava a třetí místo obsadil Hradec Králové.

20.9.2010

V sobotu 18.9.2010 se odehrál poslední zápas v základní části FSN 2010.

5.9.2010

V neděli 5.9.2010 se hrálo odložené utkání 1.kola FSN 2010 a důležitý zápas o postup do finále mezi SportNESem a Hradcem Králové.

1:0 (0:0)

gól: Balažovič z pen.kopu

horní řada: trenér P.Konček, Kolovrat, Hýža, Nelhybel, Lavrovič, Balažovič, Jeřábek

dolní řada: Tomka, Martinčík, Sekanina, Složil

28.8.2010

SportNES Ostrava - SKN Plzeň                3:1 (2:0)

Branky: 13´, 34´ Malcharek 60´ Lavrovič - 55´ T.Chalupa

Utkání FSN 2010 mezi SportNES Ostrava - SKN Plzeň se hrálo v sobotu 28.8.2010 na travnatém hřišti TJ Sokol Pustkovec za chladného počasí od 13.00 hodin a za účasti tří delegovaných rozhodčích.

Na začátku utkání měli domácí uzemní převahu a několik gólových šancí zahodili.

Ve 13. minutě z brejku naběhnutý Kolovrat centroval skoro až z rohové pozice na B.Vlačuhu, ten tu šanci nevyužil, ale nahrál odražený míč volnému Malcharkovi, který dal do prázdné branky. Hosté se nevzdávali, snažili se a odolávali domácím v jejich tlaku a také spoléhali na brejky, při kterých mohli využít své gólové šance - např. z brejku hostující Pavlík naběhl sám na brankáře, míč však přeletěl břevno. Ve 34. minutě svůj druhý gól tohoto zápasu proměnil Malcharek. Dokonce B.Vlačuha mohl zvýšit stav utkání, ale zacinkala jen tyč. Sportňáci sice měli několik šancí, avšak bez gólové střely na branku.

Ve druhém poločase překvapivě hosté začali hrát na naší polovině. V 55. minutě po chybě našich obránců T.Chalupa snížil stav utkání na 2:1. V 60. minutě padla další branka, opět Kolovrat centroval Lavroviče do gólové šance, kterou proměnil a upravil stav na 3:1. Po této brance nejen domácí, ale i hosté se střelecky neprosadili. Domácí brankář úspěšně zasahoval.

Bylo vidět, že už hostující i naši neměli ke konci hry dost síly či dobrou fyzičku.

K závěru utkání mladí domácí náhradníci zahazovali své gólové šance.

Sestava SportNES Ostrava:

Diblík - R.Konček, Martinčík, Balažovič, Vejvalka - Lavrovič (82´Janča), Hýža, Malcharek, Markovič - Kolovrat (75´Braneac), B.Vlačuha (75´ Dyba)

26.6.2010

Za krásného počasí se uskutečnilo v sobotu 26.6.2010 v Praze další ligové utkání FSN 2010.

I. PSKN Praha vs. SportNES Ostrava.

0:2 (0:2)

Gól:  Vlačuha B., Markovič

Základní sestava SportNES: Tomka - Konček R., Balažovič, Nelhybel, Vejvalka - Vlačuha B. (Kotráš), Markovič, Hýža, Lavrovič (Stuchlík), Janča (Braneac) - Vlačuha T.

21.6.2010

V sobotu 19.6.2010 se odehrála dvě mistrovská utkání FSN 2010.

TJ Slovan Zlín vs. SKN Hradec Králové

2:4 (1:1)

SKN Plzeň vs. I. PSKN Praha

3:1 (2:0)

7.6.2010

V neděli 6.6.2010 se odehrál zápas I.PSKN Praha vs. TJ Slovan ZLÍN. Utkání skončilo výhrou domácích hráčů 2:0 (1:0).

góly: Džilič, Veselý M.

31.5.2010

Za deštivého počasí se uskutečnil v neděli 30.5.2010 v Hradci Králové další ligový zápas FSN 2010.

SKN Hradec Králové vs. SportNES Ostrava.

0:1 (0:1)

Gól: 8´ Vlačuha Tomáš

Základní sestava SportNES: Tomka - Konček R., Balažovič, Nelhybel, Vejvalka - Janča, Sekanina (60´ Složil), Martinčík, Lavrovič, Brenkuš - Vlačuha T.

Do 5´ bylo pěkné počasí, pak přišel déšť i liják. V 8´ po chybě domácího hráče Vlačuha přehodil brankáře obloukem ze 16 pravé strany. Hrálo se v lijáku a v 30´ byla přerušovaná hra na 15 minut, až déšť zmírnil. Domácí hráči chtěli ukončit zápas, ale kapitán SportNESu nesouhlasil.

Pak se hra pokračovala v podmočeném trávníku a domácí hráči měli problémy s přípravami. Naše družstvo spoléhalo na brejky a velmi dobrou obranou. Posledních 20 minut domácí tlačili na naši branku, ale obrana i brankář nepustili je do žádných šancí. Získali jsme 3 důležité body o možnost hrát ve finále.

Další zápas nás čeká v sobotu 26.6.2010 v Praze.